Informacijos apie klientus, darbuotojus, finansinius dokumentus ar pačią įmonę vagystė ir netinkamas naudojimas gali būti katastrofiški. Asmens ir verslo tapatybės vagystės yra vis didėjanti problema sudaranti sąlygas didelio masto sukčiavimui. Be to, nesugebėjimas tinkamai apsaugoti klientų ar darbuotojų duomenų turi rimtų teisinių pasekmių, skelbiama pranešime spaudai.
Pagrindiniai dokumentų saugumo aspektai
Šiomis dienomis daug dėmesio skiriama skaitmeninių duomenų apsaugai, ir tai yra teisinga. Tačiau daug informacijos vis dar įrašoma popieriniuose dokumentuose. Jei jie nesaugomi ir nesunaikinami, jie kelia didelę grėsmę saugumui - nesąžiningam darbuotojui nebūtina įsilaužti į sistemą, jei jis gali tiesiog nufotografuoti dokumentą. Jei esate darbuotojas arba įmonės savininkas, tvarkantis dokumentus, kuriuose yra konfidencialios informacijos, esate dokumentų apsaugos priešakyje. Štai penki paprasti būdai, kaip apsaugoti save, savo darbo vietą ir klientus.
Naikinkite senus dokumentus
Svarbu pakankamai akcentuoti konfidencialių dokumentų smulkinimo svarbą. Popieriniai dokumentai gali būti pavogti, nufotografuoti arba tiesiog įsiminti. Net ir išmesti dokumentai kelia pavojų, jei prieš tai nėra tinkamai sunaikinami, nes nusikaltėliai nevengia informacijos ieškoti šiukšlių konteineriuose. Visus nebūtinus dokumentus reikėtų profesionaliai susmulkinti ir sunaikinti - jei jų nebėra, jų neįmanoma pavogti. Reguliarus dokumentų naikinimas yra būtinas bet kuriai įmonei.
Suskirstykite jautrius dokumentus
Sužinokite, kurie dokumentai jūsų darbo vietoje yra jautriausi, ir pasirūpinkite tinkama tvarka, kaip elgtis su kiekvienos rūšies dokumentais. Dokumentai, dėl kurių gali būti pažeista sauga, paprastai būna tokie:
- Darbuotojų įrašai, pavyzdžiui, informacija apie darbo užmokestį ir pensijos kaupimą;
- Informacija apie klientus;
- Pardavimo ataskaitos;
- Išankstinė finansinė informacija ir prognozės;
- Intelektinė nuosavybė.
Dokumentų laikymo spintos
Įsitikinkite, kad visi dokumentai, su kuriais dirbate, yra saugiai laikomi, kai baigsite jais naudotis, nesvarbu, ar tai būtų įmonės seifas, ar užrakinta spinta jūsų biure. Gali užtekti tik vieno informacijos saugumo pažeidimo, kad įmonė susidurtų su teisiniais nesklandumais, todėl įtraukite tai į savo kasdienę darbo rutiną. Svarbiausius dokumentus visuomet laikykite rakinamose spintose ar seifuose.
Venkite bendrų erdvių
Niekada nepalikite dokumentų bendrose erdvėse, pavyzdžiui, poilsio kambariuose, konferencijų salėse ar spausdinimo vietose. Ypač didelį susirūpinimą kelia bendri kopijavimo aparatai, nes dokumentai ne tik paliekami prieinami, bet ir gali būti nukopijuoti vietoje.
Saugokite savo užrašus
Normalu, kad per įtemptą darbo dieną ranka užsirašinėjate užrašus, tačiau būkite atsargūs. Jei tai, ką užsirašinėjate, yra slapta informacija, turėtumėte su šiais užrašais elgtis kaip su bet kuriuo kitu slaptu dokumentu. Neišmeskite jų tiesiog į šiukšlių dėžę ar nepalikite jų gulėti ant stalo, o tinkamai sunaikinkite kartu su oficialiais dokumentais.
UAB „Market rats" pranešimas spaudai
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?