Sandėlis: Prekyba

Prekyba

Pardavimo dokumentų, nurašymų ir prekių grąžinimo registravimo forma. Šioje lentelėje galima filtruoti dokumentus pagal datą, operacijos rūšį, darbuotoją, klientą ir t.t.

 • Formuojant pardavimą: pasirenkamas sandėlis, operacijos rūšis, klientas, darbuotojas, PVM tarifas ir pan.
  • Būsena - šioje kortelėje nurodomos pastabos, dokumento būsena, užrakinimo data.
  • Pap.info. - ši kortelė skirta informacijai apie užsakymo nr. ir transakcijos ID, jei sąskaita sugeneruota iš e-prekybos.
 • Pardavimo pozicijos: pasirenkamas sandėlis, prekės/paslaugos, įvedami parduodami jų kiekiai, kainos, ir pan.
 • Spausdinti: užpildžius duomenis pasirenkamas spausdinimo šablonas, kokia kalba ar formatu norite atsispausdinti norimą dokumentą.
 • Siųsti el.paštu:  užpildžius duomenis pasirenkamas spausdinimo šablonas, kokia kalba ar formatu norite siųsti norimą dokumentą. Prieinama Eksperto arba Partneris plano klientams.
 • Failų saugykla: Pasirinkti failai įkeliami į programą, naudojama dokumentų archyvavimui (saugojimui) ar dalinimuisi su kitais įmonės darbuotojais. Prieinama Eksperto arba Partneris plano klientams. 
 • Kurti kasos pajamų orderį: funkcija, leidžianti sukurti kasos pajamų orderį, jį išsaugoti, spausdinti. Kiekvienai kasai privaloma nurodyti abi atsakomybes: tiek buhalterį, tiek kasininką. Jei tai yra tas pats asmuo, įrašai vis tiek turi būti du.

Kaip atsispausdinti išankstinio mokėjimo sąskaitą?

Norėdami atspausdinti sąskaitą, nustatykite pradinius parametrus.
1. Sukurkite operacijos rūšį
Žinynai → Sandėlio → Operacijos rūšys

2. Sukurtą operaciją sujunkite su seriją
Žinynai → Sandėlio → Dok. serijos
Jei žymėjimo „Spausdinti sąskaitą?“ prie operacijos rūšies nebus, tada galėsite atsispausdinti tik komercinį pasiūlymą ar išankstinę sąskaitą.

3. Suformuokite išankstinę sąskaitą
Sandėlis → Prekyba

Išrašius sąskaitą rodoma klaida "Neteisingai užpildytos kor. sąskaitos". Kodėl?
Yra neteisingai aprašyta operacijos rūšis, nurodyta tik viena iš dvejybiniam įrašui reikalinga pusė (nurodytas pvz. tik debeto ar kredito kor. sąskaita). Pasitikrinkite kor. sąskaitas "Operacijų rūšys".
Kaip išsiųsti sąskaitą el. paštu tiesiai iš B1.lt programos?
Sandėlis → Prekyba
Modulyje suformavę pardavimo dokumentą paspauskite mygtuką „Siųsti el. paštu“.

Atsidariusiame lange pasirinkite norimą spausdinimo šabloną, kalbą, formatą, nurodykite el. paštą (jei prie kliento nurodytas el. paštas, jis ateis iš kliento kortelės), jei reikia „Kopiją sau“ pažymėkite varnele, ir palikite norimą žinutę. Spauskite mygtuką „Siųsti“, sąskaitą galima siųsti tik vienu el. paštu.

Kodėl PVM suma sąskaitoje ir pardavimo pozicijų lentelėje kartais skiriasi 1ct?

Taip gaunasi dėl to, kad pozicijų lentelėje sumos skaičiuojamos nuo keturių skaičių po kablelio - pvz. 16,6942, o sąskaitoje - jau nuo suapvalintos sumos - pvz. 16,69.

Į sąskaitą faktūrą įtraukiama apvalinta suma, o sumavimas pozicijų lentelės apačioje yra tik dėl bendros informacijos.

Taip pat skirtumas galimas dėl to, kad B1.lt sistemoje pagrindinė kaina - tai kaina be PVM, todėl visi skaičiavimai yra daromi pridedant PVM prie tos kainos, o neišskaičiuojant.

Noriu parduoti pagal PVM str. 96. Kaip tai padaryti?
Žinynai → Sandėlio → Operacijos rūšys
Jeigu Jūs išrašote sąskaitas su PVM str. 96 , susikurkite naują operacijos rūšį, kurioje pažymėkite PVM suma neįrašoma į bendrą žurnalą“, PVM suma nebus įrašyta į bendrą žurnalą.
PVM sąskaitoje faktūroje nerašo sumos žožiais, kai valiuta GBP (Anglijos svarai). Tiesiog toje vietoje rašo "null".
Sistema supranta tris galūnes -as, -a, -is. Jei jūs parašėte galūnę -ai (svarai) - tai tada sistema nesupranta kaip turi rašyti, vienas piniginis vienetas yra anglijos svaras. Pakoreguoti galūne galima: Žinynai → Valiutos
Kaip užsisakyti individualų spausdinimo formos šabloną?
 1. Atsiųsti norimą šablono pavyzdį į info@b1.lt (galimi šriftai: DejaVu Sans, DejaVu Sans Mono, DejaVu Serif)
 2. Sulaukti B1.lt patvirtinimo, kad galimas toks šablono sukūrimas 
 3. Pervesti 50€+PVM į kontaktuose nurodytą sąskaitą
 4. Sulaukti individualaus spausdinimo formos šablono (paruošimas trunka iki 1 savaitės)

Pastaba:

 • Individualus šablonas, tai bet kokie B1.lt šablono pokyčiai: pavadinimo pakeitimas, šrifto pasirinkimas, papildomos informacijos įkėlimas, nereikalingos informacijos nuėmimas, stulpelių ar eilučių išdėstymo pakeitimas, teksto dydžio ar ryškumo koregavimas ir pan.
 • Po užsakymo įvykdymo, papildomi (užsakyme neaprašyti) koregavimai daromi tik už papildomą mokestį.
 • Šablonas niekada neatitiks 100% užsakyto šablono pavyzdžio, kadangi šablonas ruošiamas su JasperReports programa (ne Paint, Word ar PhotoShop), patikrinamas jo veikimas B1.lt sistemoje ir tik tada pajungiamas įmonės paskyroje.
 • Individualaus šablono kopijavimas neįmanomas kitam spausdinimo formos šablonui ar kitai vartotojo įmonei, nes skiriasi kiekvieno šablono struktūra (pvz.: PVM sąskaitos faktūros turi 35 laukus, prekių priėmimo-perdavimo aktas - 26).
Kaip suformuoti pardavimą su kasos čekiu?

Pasiruošimui:

1. Sukurkite operacijos rūšį:

Žinynai → Sandėlio Operacijos rūšys

2. Užregistruokite sąskaita iš kasos čekio

Sandėlis Prekyba

Spaudžiate sukurti pardavimo dokumentą, pasirenkate operacijos rūšį, kurią sukūrėte pirmame punkte. Įvedimo formoje atsiranda papildomas laukas „Pardavimas su kasos čekiu“,

Sąskaitos data  turi būti tokia pat, kaip ir kasos čekio data, kitu atveju nebus atkeliamos prekės. Kai suvedėte reikalingus duomenis, t.y. data, klientas ir kt., į „Pardavimas su kasos čekiu“ įrašote čekio numerį ir paspaudžiate mygtuką „Atkelti prekes“. Čekio informacija atkeliama ir tada galite spausdinti sąskaitą.

Pastaba. Taip registruojama operacija, kai B1.lt programa sujungta su kasos aparatu.

 

Spausdinant sąskaitą faktūrą anglų kalba, išrašančio asmens pareigos rašomos tik LT kalba.
Personalas→ ŽinynaiPareigos
Norint, kad išrašančio asmens pareigos matytųsi ant sąskaitos faktūros anglų kalba, reikia įvesti vertimą. Pasirinkus spausdinti „Sąskaitą faktūra (liet. + angl.)“ ar „PVM sąskaita faktūra (liet. + angl.)“ - šio vertimo nesimatys.
Kaip parduoti paslaugas nekuriant naujos prekės kortelės?
Žinynai → Prekių kortelės → Prekės
Sukurkite prekės kortelę pavadinimu „Paslaugos“.
Formuodami pardavimo dokumentą iš prekių sąrašo pasirenkite sukurtą kortelę „Paslaugos“, laukelyje „Prierašas“ įrašykite norimą tekstą. Prierašas laukelyje įrašyta informacija matysis spausdintoje sąskaitoje.
Kaip atsispausdinti sąskaitą, kad vienodos prekės nebūtų padalintos į dvi eilutes, kai yra iš skirtingų pirkimų?
Norint, kad sąskaitoje prekės atsispindėtų vienoje eilutėje, tai generuojant sąskaitą pasirinkite požymį „Grupavimas“, pasirinkite „Grupuoti vienodas prekes“.
Kaip pardavimo PVM sąskaitose pakeisti banko atsiskaitomąją sąskaitą?
KlientaiKlientai
Raskite savo įmonę, laukelyje „Banko sąskaitos“ įrašykite naują įmonės banko sąskaitą.
Svarbūs požymiai vedant banko sąskaitų duomenis:
Pagrindinė - ši banko sąskaita bus spausdinama pirmu numeriu sąskaitose - faktūrose.
Rodyti sąskaitose - tik su šiuo nurodytu požymiu banko sąskaitos bus spausdinamos sąskaitose - faktūrose.
Kur galiu įkelti savo įmonės logotipą, kad spausdintų ant SF?
Logotipas įkeliamas Sistema=>Parametrai=>Sistema
Sąskaitose gaunasi PVM nukrypimas
Pavyzdžiui: suma be PVM = 254,79, PVM suma = 53,53, o galutinė suma = 308,32, o turėtų būti: 254,79 + 21% = 308,2959 t.y. 308,30 ir 254,79 x 21% = 53,506, o ne 53,53
Sistema Parametrai Pardavimai
Pažymėkite „Pardavimuose pagrindinė suma be PVM ir PVM apskaičiuojama nuo bendros sumos“ (o ne iš pozicijų, todėl jei rodoma sąskaitoje kaina su PVM ir suma su PVM, gali nesutapti).
Programoje yra 2 būdai PVM skaičiavimo:
 1. Kiekvienos prekės pozicijos kainos be PVM suma + prekės pozicijos PVM suma = Kaina su PVM (varnelė nuimta).
 2. Kiekvienos prekės pozicijos kainos be PVM suma + PVM tarifas (pvz.: 21%) = Kaina su PVM (varnelė uždėta).
Pastaba: Po parametrų pakeitimo, jei koreguosite jau suformuotas sąskaitas - jos pasikeis pagal naują žymėjimą, todėl, jei nenorite, kad pasikeistų duomenys - jas prieš tai užrakinkite.
Kaip galima prekes iš pagrindinio sandėlio į kitą sandėlį perkelti? (Vidinis judėjimas)
1. Sukurkite naują operaciją
Žinynai Sandėlis Operacijos rūšys

2. Suformuokite vidinio judėjimo operaciją.
Sandėlis Prekyba
Formuodami perkėlimą atkreipkite dėmesį, jei varnelė bus uždėta ant „Patvirtinti vid. judėjimą“ papildomai, turėsite atlikti veiksmą, pasitikrinimui, nuėjus į skiltį Sandėlis Vid. judėjimo patvirtinimas. Bet jeigu ji nebus uždėta, nieko patvirtinti nereikės. Užregistravus operaciją paspauskite mygtuką „Išsaugoti“.
 

 

Kaip informuoti skolininką per Tarptautinę skolų valdymo sistemą InformDebtor?
Sandėlis Prekyba
Modulyje prie pardavimo sąskaitų, kurių neapmokėtas likutis yra didesnis už 0, rasite mygtuką „Informuoti skolininką“. Jei norite pasinaudoti Tarptautine skolų valdymo sistema Inform Debtor LTD, paspauskite mygtuką „Informuoti skolininką“. Atsidariusiame lange paspauskite „Sutinku“, kad automatiškai būtumėte priregistruotas prie InformDebtor sistemos. Jei nenorite registruotis su savo vartotojo el. paštu, pakeiskite skolintojo el. paštą į reikiamą. Tam, kad kaskart atidarius šį langą užsipildytų teisingas el. paštas, pasikeiskite jį per Parametrai InformDebtor.
Po sutikimo būsite nukreiptas į Tarptautine skolų valdymo sistema Inform Debtor LTD puslapį, kur galėsite pridėti papildomą informaciją, reikiamus failus skolai pagrįsti ir panašiai.
Kaip sukurti pardavimo dokumentą su KPO (kasos pajamų orderis)?

Sandėlis → Prekyba
Užregistruokite pardavimo dokumentą
Pardavimo dokumente spauskite ant „Kurti kasos pajamų orderį“. Programa nukels Jus į Kasa → Kasa modulį, čia sukurkite KPO. Atspausdinkite orderį.

 

Neateina pardavimo kaina, ką daryti?

Parametrai → Pardavimai

Aprašykite kokia kaina turėtų ateiti „Pardavimo kaina“ lauke:

 • Prekės kaina be PVM iš prekės kortelės
 • Prekės savikaina

Pasirenkama viena iš kainų, tuomet kai vykdomas pardavimas pasirenkant prekę automatiškai atkeliama viena iš kainų.

Pastaba. Pardavimo kaina gali būti užregistruota prekės kortelėje, arba ją galima priskirti konkrečiam klientui.


Prekės kaina prekės kortelėje.

Kaip užregistruoti klientą registruojant pirkimus/pardavimus?

Sandėlis → Prekyba
Registruodami naują pirkimą/pardavimą eilutėje Klientas“ įveskite įmonės pavadinimą: 

 • Iš vidinių šaltinių - ateina įmonių rekvizitai, kurie yra užregistruoti rankiniu būdu Klientai→ Klientai kortelėje. 
 • Iš viešųjų šaltinių - ateina įmonių rekvizitai, kurie yra B1.lt duombazėje. Kai pasirenkate naują klientą iš Iš viešųjų šaltinių, automatiškai yra sukuriama kliento kortelė Klientai→ Klientai modulyje.

Kaip nurašyti medžiagas/kurą apskaitant pagal suminę apskaitą?

1. Perkant prekes ar kurą pasitikrinkite, ar sąskaitų plane medžiagų kor. sąskaitoje (20XX) nėra uždėta varnelė ties „Atsargos“. Jei yra, nuimkite.

DK → Sąskaitų planas


2. Sukurkite operacijos rūšį Nurašymas (suminė apskaita)“.

Žinynai → Sandėlio → Operacijų rūšys


3. Sukurkite prekės kortelę su Prekės požymis“ – Paslauga.

Žinynai Prekių kortelės Prekės


4. Sukurkite naują dokumentą.

Sandėlis → Prekyba

Spauskite „+“, t.y. pridėti naują įrašą, sukurkite naują įrašą su operacijos rūšimi „Nurašymas (Suminė apskaita)“. Prie prekės pozicijos pasirinkite 3 punkte sukurtą prekę.


5. Išsaugokite dokumentą, spauskite ,,Išsaugoti".


6. Pasitikrinkite ar gerai užregistravote dvejybinį įrašą.

Kaip nurašyti medžiagas/kurą?

 

 1. Perkant prekes ar kurą pasitikrinkite, ar sąskaitų plane medžiagų kor. sąskaitoje (20XX) yra uždėta varnelė ties „Atsargos“.

Prekyba → Sąskaitų planas

 1. Sukurkite operacijos rūšį ,,Nurašymas“:

Žinynai → Sandėlio → Operacijų rūšys

Aprašant kor. sąskaitą, būtina nurodyti tik vieną sąnaudų sąskaitą (6XXX).

 

 1. Sukurkite naują dokumentą:

Sandėlis → Prekyba

Spauskite „+“, t.y. pridėti naują įrašą, sukurkite naują įrašą su operacijos rūšimi „Nurašymas“. Aprašykite prie prekių pozicijos, ką ir kiek nurašote, išsaugokite įrašą. Laukelyje prie prekės pardavimo pozicijos galite nurodyti kitą kor. sąskaitą, laukelis „Savik. kor. sąskaita“, jei norite kad sąnaudos užsiregistruotų į kitą kor. sąskaitą. Taip pat, jei prekės kortelėje buvo nurodyta sąnaudų kor. sąskaita, programa automatiškai paims šią sąskaitą, ją taip pat galite koreguoti į reikiamą.


 1. Išsaugokite dokumentą.
 2. Pasitikrinkite ar gerai užregistravote dvejybinį įrašą.

 

Kaip užregistruoti pirkimus/pardavimus pagal ,,Marža“?
1. Sukurkite naują prekės kortelę, priskirkite grupę „Marža“.
Žinynai → Prekių kortelės → Prekės
Pastaba, jei parduodate prekę su paprastu PVM ir pardavimai pagal „Marža“, susikurkite dvi atskiras korteles.
 
2. Formuojant pirkimą ar pardavimą pagal maržą, naudokite būtent tas prekių korteles, kurias sukūrėte su požymiu „Marža“.
Sandėlis Prekyba
 
3. Prieš FR PVM deklaraciją suformuokite ataskaitą:
Ataskaitos → Atsargų ataskaitos
Pasirinkite tinkamą „Pardavimo PVM nuo maržos apskaičiavimas (PVM įst. 92 str.)“ arba „Pardavimo PVM nuo maržos apskaičiavimas (PVM įst. 103 str. 2 d.)“ ataskaitą.
Prie sandėliai iš „Galimi“ pasirinkite atitinkama filtrą, kokie duomenys reikalingi.
 
4. Pasitikrinkite, ar visi pirkimai ir pardavimai pagal „Marža“ ateina į ataskaitą.

5. Įsikelkite gautiną arba mokėtiną PVM per bendrą žurnalą.
DK Bendras žurnalas

6. Į PVM deklaraciją įrašykite sumas.
Kaip užregistruoti pardavimo sąskaitą, nesukuriant prekės kortelės?

1. Sukurkite prekės kortelę su prekės požymis Paslauga“.

Žinynai → Prekių kortelės → Prekės

2. Įrašykite norimą tekstą, kuris atsispindės sąskaitoje faktūroje.

Sandėlis → Prekyba
Registruojant pardavimo sąskaitą faktūrą prie ,,Pardavimo pozicijos” stulpelyje pasirinkite sukurtą prekę, o stulpelyje ,,Prierašas“ įrašykite norimą tekstą.
3. Įrašius tekstą paspauskite mygtuką „Spausdinti“.

Kaip sujungti išankstines sąskaitas B1.lt sistemoje ir išrašyti vieną PVM sąskaitą faktūrą?
Sandėlis → Prekyba
Kaip veikia sujungimas? Sujunkite vienodo tipo sąskaitas, pvz. išankstines sąskaitas. Spauskite raudoną mygtuką kairėje pusėje , atsiras dar vienas stulpelis pavadinimu palikti/sujungti. Pažymėkite rutuliuku, kokius įrašus norite palikti, pažymėkite kvadratu kokius įrašus norite sujungti. Padarius šiuos žingsnius, spauskite mygtuką sujungti. Kai dokumentai sujungti, atidarykite įrašą ir priskirkite naują operaciją.
Pastaba. Sujungus sąskaitas, atgal atšaukti veiksmo nebus galima, todėl atsakingai sujunginėkite sąskaitas. Taip pat, jei išankstinėje sąskaitoje fiksuojate prekės pozicijas ir prekės iškeliauja iš sandėlio, išankstinės sąskaitos panaikinamos ir prekės pozicijos atsiranda PVM sąskaitoje faktūroje. Jei išrašote išankstines sąskaitas be prekės pozicijos ir norite sujungti sąskaitas, sujungus, prekių pozicijos neatsiranda, užregistruokite jas ranka.
Kokius parametrus nustatyti, kad pardavimo sąskaitoje ateitų visas prekės likutis?
Parametrai Pardavimai

Įėjus į modulį pažymėkite varnele ,,Įkelti visą prekės kortelės likutį pardavimo sąskaitoje“. Registruojant pardavimo sąskaitą pasirinkus prekę iš sandėlio bus atkeltas visas prekės likutis.

Klientų kainos

Šiame modulyje galite priskirti konkrečiam klientui prekių ar paslaugų individualias kainas.

 • Klientai: pasirenkate klientą, kuriam norite priskirti individualias kainas.
 • Kliento kainos: pasirenkate prekę ar prekių grupę pagal norimus požymius, kurioms norima priskirti kliento individualią kainą.   
  • Ištrinti kainas - leidžia ištrinti klientui priskirtas individualias kainas. Ištrynus, kito pardavimo metu, klientui bus naudojamos bazinės kainos. 
 • Klientai, kuriems bus priskirta kaina: parinkti keli klientai, kuriems norima priskirti konkrečios prekės kainą.
 • Klientai: klientų pasirinkimo sąrašas

Kaip priskirti tą pačia konkrečios prekės kainą keliems klientams?

Du kartus su kairiuoju pelės mygtuku (double click) spaudžiate ant pasirinktos prekės (Kliento kainos) arba pažymėję prekę spaudžiate redagavimo mygtuką. Atsidariusioje formoje pasirenkate, kuriems klientams taikyti kitą kainą. Spaudžiate perkelti arba du kartus su kairiuoju pelės
mygtuku (double click). Klientai persikelia į lentelę „Klientai, kuriems bus priskirta kaina“ ir spaudžiate priskirti.

klientokainospagalpreke

Kaip priskirti konkrečios prekės kainą pasirinktam klientui?
Sandėlis → Kliento kainos

1. Modulyje išsirenkamas klientas. Lentelėje „Kliento kainos“ išfiltruojama konkreti prekė arba prekės kelios. P.S. Kiek bus prekių eilučių tiek visoms ir priskirs norimą kainą.
išfiltruojamas_klientas_ir_prekė

2. Įvedama reikiama suma ir paspaudžiamas mygtukas „Atnaujinti kainas“.
priskiriama_kainą

3. Po atlikto veiksmo prie prekių, stulpelyje „Kaina“ atsiranda suma kurią nurodėte atnaujinti. Jei norite pridėti/atimti procentą, programa kainą ims bazinę iš prekių kortelės.
jau_priskirta

Automatinis sąskaitų išrašymas

Modulis leidžiantis pagal sutartyse aprašytas taisykles automatiškai išrašyti sąskaitas klientams.

 • Sąskaitos data: įvedama data, kuriai norite išrašyti sąskaitą.
 • Darbuotojas: pasirenkamas darbuotojas, kuris išrašo sąskaitą.
 • Automatinis sąskaitų išrašymas: pažymimos sutartys, kurioms reikia išrašyti sąskaitas (apačioje galite pasirinkti "Visi", tada pasižymės visos įvestos sutartys) 
 • Generuoti: paspaudus sugeneruojamos sąskaitos (prieš tai pasirinkus/pažymėjus visus duomenis) 

Pardavimų grąžinimai

Pardavimo gražinimo dokumentų registravimo forma. Šioje lentelėje galima filtruoti dokumentus pagal datą, operacijos rūšį, darbuotoją, tiekėją ir t.t.

 • Formuojant pardavimo grąžinimą: pasirenkamas sandėlis, operacijos rūšis, tiekėjas, grąžinimo data, darbuotojas, grąžinimo pozicija ir pan.
 • Grąžinimo pozicijos: pasirenkamas sandėlis, prekės/paslaugos, įvedami grąžinami jų kiekiai ir pan.
 • EUR: visos sumos yra suskaičiuojamos iš suvestų pozicijų. 

Kaip suformuoti pardavimo grąžinimą?

Jei pirkėjas nori grąžinti prekes (prekės grįžta į sandėlį):

Grąžinimas registruojamas Sandėlis → Pardavimų grąžinimas, susikūrus Operacijos rūšį pvz.: Pardavimų grąžinimas. Varnelės - Pirkimas ir Pardavimų grąžinimas, Įtraukti į PVM registrą, pažymėti, kad tai Kreditinė sąskaita.

pard-graz

 

Kaip suvesti prekių grąžinimus, kai jos buvo parduotos ankščiau?

Grąžinimas registruojamas Sandėlis → Pardavimų grąžinimas, susikūrus Operacijos rūšį pvz: Pardavimų grąžinimas be pardavimų. Varnelės - Pirkimas ir Pardavimų grąžinimas be pardavimų, Įtraukti į PVM registrą, pažymėti, kad tai Kreditinė sąskaita.

Kaip užregistruoti grąžinimą, jei prekės buvo parduotos per kasos aparatą?

Jei prekės buvo parduotos per kasą:

Grąžinimas registruojamas Sandėlis → Pardavimų grąžinimas, susikūrus Operacijos rūšį pvz: Pardavimų grąžinimas. Varnelės - pirkimas ir pardavimų grąžinimas, įtraukti į PVM registrą, pažymėti, kad tai kreditinė sąskaita.
Kai sukursite grąžinimo dokumentą, jį priskirkite prie Kasos pardavimų minusinio čekio, pasirinkę stulpelį Dokumentas. Tada jis pasižymės, kad yra sutvarkytas. 

Sandėlis parametrai

Šiame modulyje nustatomi parametrai:

 • Sandėlis pagal nutylėjimą
 • Nurašymas mėnesiais

Sandėlis pagal nutylėjimą - šis sandėlis naudojamas formuojant automatinius įrašus susietus su sandėliu. Jei konkrečiam įrašui turėjo būti nurodytas sandėlis ir jis nebuvo nurodytas, tuomet sistema parinks šį sandėlį.
Nurašymas mėnesiais - jei bus pažymėtas šis laukas, tuomet sandėlyje prekių pardavimas galimas mėnesio laikotarpyje, t.y. prekes galima parduoti anksčiau nei pirkta, tačiau tik mėnesio laikotarpyje.